«Салават Күпере» микрорайонында 255 гаилә өй туен уйнады

2018 елның 20 феврале, сишәмбе

Бүген Казанның «Салават Күпере» микрорайонында хосусый балалар бакчасы булган 18 катлы торак йорты тантаналы урнаштыруы үтте. 255 фатир бәхетле яшәүчеләре социаль ипотека программасы катнашучылары булды – күп балалы гаиләләр, Бөек Ватан сугышы ветераннары, бюджет өлкәсендә эшләүчеләр. «Без яңа "Салават Күпере" микрорайонында яңа елда икенче йортны тапшырабыз. Халыкның яшәү сыйфатын яхшырту – безнең республика бурычы. Татарстанда социаль ипотека программасын тормышка ашыру, ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов булышу нәтиҗәсендә, без җыйнак ихаталы яхшы заманча йортлар төзибез,», – диде, яңа фатир хуҗаларына мөрәҗәгать итеп, ТР Төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры урынбасары Илшат Гимаев. Яңа йортта барлык фатирлар уттан тыш датчиклар һәм счетчиклар билгеләрен автоматик рәвештә җыю приборлары белән җиһазландырылган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: