июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Зәй ш., Ленин ур. буенча 12 номерлы йортта яшәүчеләрнең баскыч урыннарына карата капиталь ремонтның ешлыгы үтәлмәү турындагы күмәк мөрәҗәгатен карау нәтиҗәсендә һәм аларны карап тоту һәм ремонтлау өлешендә ачыкланган җитешсезлек очраклары буенча "Уңайлы йорт" ТМШ идарәче оешмасының вазыйфаи заты Түбән Кама зонасы торак инспекциясе карары нигезендә Россия Федерациясе Административ хокук бозулар турында кодексының "Торак йортларны карап тоту һәм ремонтлау кагыйдәләрен бозу" 7.22 статьясы буенча, 4000 сум күләмендә штраф салынып, административ җаваплылыкка тартылды."Уңайлы йорт" ТМШ карата билгеләнгән тәртиптә 2017 елның 30 ноябренә кадәр подьездларда ремонт башкару турында инспекция күрсәтмәсе бирелде.Күрсәтмәнең үтәлеше инспекция контроленә алынды.

2017 елда сәламәтлек саклау тармагында беренчел звеноны үстерү дәвам иттерелә. Бу максатларга 330 миллион сум акча бүлеп бирелгән. Бу хакта бүген "Татар-информ"да узган матбугат конференциясендә Татарстанның төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илшат Гыймаев хәбәр итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: