июнь, 2017 ел
чәршәмбе

Гражданнарның мөрәҗәгатьләрен карау барышында үзәк инспекторлык бүлеге белгечләре Биектау районының Бөреле җәнлек совхозы последогындагы Гагарин урамы буенча 29 санлы күпфатирлы йортта "салкын су белән тәэмин итү" коммуналь хезмәтенең сыйфатсыз күрсәтелү очрагын ачыклады (салкын су басымы йортка керткәндә һәм су алу нокталарында норматив параметрларга җавап бирми иде)."Салкын су белән тәэмин итү" коммуналь хезмәтен сыйфатсыз күрсәткән өчен ресурслар белән тәэмин итүче оешма – "Бөреле коммуналь челтәрләре" ҖЧҖ торак инспекциясе тарафыннан РФ КоАП 7.23 ст. буенча 5000 сум күләмендә штраф салынып, административ җаваплылыкка тартылды.Моннан тыш, инспекция тарафыннан "Бөреле коммуналь челтәрләре" ҖЧҖ карата йортка кергән өлешендә салкын суның норматив басымын тәэмин итү күрсәтмәсе бирелде. Күрсәтмәнең үтәлеше инспекция контроленә алынды.

Төзелеш – җитештерүдәге иң куркыныч тармакларның берсе булып тора, шуңа бәйле рәвештә хезмәтне саклау таләпләренең бозылу проблемасы актуаль булып санала һәм хәл итүне таләп итә. Шуңа күрә дә ТР Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе үз эшчәнлегендә төзелеш тармагында хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы таләпләре бозылуны кисәтү, ачыклау һәм чикләү эшенә зур игътибар бирә.

16 июнь көнне Буа шәһәрендә күп функцияле универсаль спорт мәйданчыгы ачу тантанасы узды. Бәйрәм чарасы башкарма комитеты җитәкчесе вазифаларын башкаручы Марат Җаббаров, башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Лилия Садеретдинова һәм шәһәр халкы катнашында узды. " Республика программасын тормышка ашыру ярдәмендә егетләрнең спорт белән шөгыльләнү өчен яхшы шартлар барлыкка чыкты. Безнең районда 2013 елдан 2016 елларга 14 спорт мәйданчыклары төзелгән. Агымдагы елда шәһәрнең яшьләр паркында тагын бер күп функцияле универсаль спорт мәйданчыгын ачу планлаштырыла. Шулай итеп, без яңа буннарны сәламәт итә алачакбыз ", - дип ассызыклады Марат Җаббаров һәм балаларга яңа спорт казанышларында уңышлар теләде. "Төзелеш технологияләре" ҖЧҖ подряд оешмасы төзегән спорт объекты үзенә мини-футбол, волейбол, баскетбол уеннары өчен мәйданчыклар кертә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: