Төзелеш министрлыгында «Лаеш төененен» комплекслы үзләштерү турында фикер алыштылар

2021 елның 10 июне, пәнҗешәмбе

Төзелеш министрлыгы башлыгы Марат Айзатуллин «Лаеш төене» территориясен нәтиҗәле үзләштерү мәсьәләсе буенча экспертлар белән очрашу үткәрде. Очрашуда мөһим темалар күтәрелде, шул исәптән Казаннан Лаеш районына кадәр участокта социаль, транспорт хезмәте күрсәтү һәм инженер-техник инфраструктура системаларын үстерү. Капиталь төзелеш объектларын һәм линияле объектларны урнаштыру мәсьәләләренә аерым игътибар бирелде. Министр ассызыклаганча, бу территориянең тотрыклы үсеше һәм аны нәтиҗәле үзләштерүгә бары тик бүген яңгыраган барлык мәсьәләләрне хәл итүгә нәтиҗәле якын килү хисабына гына ирешергә мөмкин. Очрашуда Лаеш районы Башлыгы Илдус Зарипов, ТР Төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры урынбасары Владимир Кудряшев, башка министрлыклар һәм ведомстволар, заказ бирүче һәм проект оешмалары вәкилләре катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: