ТР Төзелеш министрлыгында ел саен үткәрелә торган ММЧ конкурсында җиңүчеләрне бүләкләделәр

2021 елның 22 декабре, чәршәмбе

Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгында төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә темаларны иң яхшы яктырту буенча ел саен үткәрелә торган массакүләм мәгълүмат чаралары конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы узды. Җиңүчеләргә бүләкләрне ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин тапшырды. Журналистлар белән аралашу барышында Марат Айзатуллин хәбәр иткәнчә, Татарстанның Төзелеш, архитектура һәм ТКХ министрлыгы агымдагы елда милли проектлар кысаларында 103 объектта эшләр алып барган. Башкарылган эшләрнең гомуми суммасы 13 млрд. сум тәшкил итте. Министрлык барлыгы алты милли проектта катнаша. «Торак һәм шәһәр мохите» милли проекты кысаларында 49 иҗтимагый киңлек төзекләндерелде. «Экология» илкүләм проекты буенча Казанда чистарту корылмаларын реконструкцияләүнең беренче этабы тәмамланды. Яшел Үзән районының Васильево бистәсендә «Чиста су» программасы буенча су әзерләү станциясе төзелеше тәмамланды. Файдалануга яңа елдан ук керешергә планлаштырыла. «Мәдәният» илкүләм проекты буенча 3 авыл мәдәният йорты төзелде, «Сәламәтлек саклау» программасы буенча – 2 млрд.сумнан артык бәягә ТР Сәламәтлек саклау министрлыгының балалар онкологиясе, гематология һәм хирургия үзәге төзелде. «Торак һәм шәһәр мохите» һәм «Демография» илкүләм проектлары кысаларында 16 балалар бакчасы төзелде. Кукмара шәһәрендә универсаль спорт залы һәм Казанда физкультура-сәламәтләндерү комплексы төзелеше тәмамланып килә. Моннан тыш, министрлык 44 республика программасында катнаша, шуларның 17 – се – төзелеш һәм 27-се-капиталь ремонт буенча. «Без торак тапшыру буенча программаны үтәдек. Быел безнең план 2,67 млн кв. метр булган, чынлыкта 2,682 млн кв.метр тапшырылган. Төзелеш бер генә көнгә дә туктап калмады», - дип билгеләп үтте Марат Айзатуллин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: