Көектә территорияләрне комплекслы үстерү буенча семинар узачак

2023 елның 2 феврале, пәнҗешәмбе

2023 елның 4 февралендә Татарстан Республикасының Питрәч районы Көек авылында җирле территорияне комплекслы үстерү кысаларында халык катнашында семинар узачак. Семинар «Алгоритм» лицеенда узачак.

Семинарны «ТР Киңлек планлаштыру институты» БУ оештыра. Исегезгә төшерәбез, Пространство планлаштыру институты Казан агломерациясенең киңлек һәм социаль-икътисади үсешенең мастер-планын эшли һәм әлеге торак пункт аның территориясенә керә.

Булачак семинарда авыл халкы һәм активистлары, җирле хакимият органнары вәкилләре, шулай ук республиканың Питрәч муниципаль районы администрациясе вәкилләре катнашачак.

Семинарның максаты-халыкның фикерләрен бергә туплау һәм институт хезмәткәрләре белән берлектә территориянең киләчәк үсешен гомуми күзаллауга килү .

Семинарда катнашу өчен сылтама буенча теркәлү узарга кирәк: https://gbu-ipp-rt.timepad.ru/event/2315496/

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: