сентябрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Бүген министрлыкта видеоконференция режимында Республика штабы утырышы булды, анда 2016-2017-нче җылыту сезонына ягулык-энергетика һәм торак-коммуналь комплексларын әзерләү буенча йомгак ясалды.
Утырышны беренче министр урынбасары Алексей Фролов ачты. Ул билгеләп үткәнчә, республикада җылыту сезонына әзерлек бетте дисәк тә була. Динамика узган ел дәрәҗәсендә тора. "Бүгенге көндә ягу сезонына әзерлек паспорты 97,0% МКД-га рәстиләштерелгән, ә социаль-мәдәни өлкә объектларына 100%",- дип билгеләде ул.

Халыкара өлкәннәр көне алдыннан ведомство юристлары Светлана Петрова Һәм Ләйсән Әхмәтҗанова халыкка түләүсез юридик ярдәм итүче мәгълүмати-конституцион төркемен кабул итүдә катнаштылар. Бу юлы шундый ярдәм Казан һәм муниципаль Чистай районы халкына күрсәтелде.

Бөек Ватан сугыш ветераннарга Минсорур Галимова һәм  Александра Афанасьева  район үзәгендә республика программасы нигезендә төзелгән өр -яңа йортлардан ачкычлар тапшырдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: