октябрь, 2016 ел
чәршәмбе

ООН ХАБИБАТ III конференциясендә Россия Федерациясенең делегация җитәкчесе, Россия Төзелеш Министырылыгының урынбасары Андрей Чибис шәһәрне төзекләндерү һәм усеше өлкәсендә ачык һәм хаман яңарып баручан халыкара иң яхшы тәҗрибәләр каталогын ясау инициативасы  белән  чыгыш ясады.

2015-нче елның нәтиҗәләре буенча "Россиянең иң төзек шәһәр (авыл) җирлеге" исемле конкурсының җиңүчеләре билгеләнде, алар арасында - Татарстан авыл җирлекләре дә бар.

“Бумажник” торак идарәсенә карата үткәрелгән планлы тикшерү нәтиҗәләре буенча юридик затка РФ КоАП 14.1.3 ст. 2 өлеше буенча “КФЙ белән идарә итү буенча эшмәкәрлек эшчәнлеген лизенция таләпләрен бозып башкар”ган өчен беркетмә төзелде. Суд барышында хокук бозучының вәкиле бозуларны РФ КоАП 7.22 ст.

"Ипотека һәм аренда торагы" исемле өстенлекле проектны тормышка ашыру өчен 110 миллиард сумнан да күбрәк акча җибәрәләчеге күздә тотыла. Бу хакта 19-нчы октяберьдә Россия Федерациясенең төзелеш һәм коммуналь-хуҗалык Министры Михаил Мень стратегияны үстерү һәм аны өстенлерәк ясау буенча Россия Федерациясенең Президенты каршындагы президиум Утырышын йомгаклауларында, гомүмән, өстенлекле проект кысаларында максатчан күрсәткечләрне ирешү өчен 80 миллиард сум федераль бюджеттан,  34 миллиард сум региональ бюджеттан күчерелгән булачагын белдерде министр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: