декабрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Россия Федерациясенең Торак төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгында, Михаил Мень 30 ноябрьдә РФ Дәүләт Думасы утырышында, "Хөкүмәт сәгате" кысаларында, ведомствоның төп эшчәнлеге күрсәткечләре киңәшмәсендә чыгыш ясады.

Республика программасы кысаларында, 30-нчы нояберьдә тантаналы рәвештә яңа фельшер-акушерлык пункты ачылды. ФАПны ачу тантанасында Баулы районының башлыгы Рамил Гатиятуллин катнашты.

Бүген Инженер үзәктә биналар һәм корылмалар, төзелеш конструкцияләр экспертизасы, энергоҗиңазларның диагностикасы, металл, җитештерү контролен анализлау һ.б. өлкәсендә компетенцияләр презентациясе узды. Чарада төзелеш материаллар сәнәгате вәкилләре, шулай ук ТР төзелеш, архитектура һәи ТКХ министры вәкилләре: архитектурасы буенча урынбасары - ТРның төп архитекторы Владимир Кудряшев, төзелеш министры урынбасары Илшат Гимаев һ.б. катнашты. Кунаклар билгеләп үткәнчә, үзәкнең тәҗрибәсе һәм технологияләре, һичшиксез, үткәрелгән эшләрнең сыйфатын күтәрергә һәм тармакны яңа баскычка чыгарырга яодәк итәчәк. Очрашу йомгаклары буенча, яклар хезмәттәшлелек итүнең төрле якларын күрсәтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: