июль, 2017 ел
пәнҗешәмбе

“Кече шәһәрләр парклары” партпроекты алдында торган төп бурыч – аны гамәлгә ашурда уңай нәтиҗәгә ирешү өчен, минималь эш күләмен билгеләү. Шул хакта бүген партия проекты иҗтимагый совет рәисе, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов белдерде.

ТР Прокуратурасы белән килештерелгән тикшерүләр планы нигезендә 2017 елның июнендә Чистай ЗТИ тарафыннан "Базарлы Матак ав. идарәче компаниясе" ҖЧҖ (2017 елның маенда башланды) һәм "Спас районы идарәче компаниясе" ҖЧҖ карата планлы тикшерүләр үткәрелде, шулай ук Нурлат шәһәрендә "Уют" ИК ҖЧҖ һәм "Алексеевск районы ИК" ҖЧҖ карата планлы тикшерүләр үткәрелә (хәзерге вакытта үткәрелә, әле төгәлләнмәгән).

ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрылыгы хәбәр итә, Казан шәһәре М - 14 мкр 3-4 номерлы йорт буенча ярашу турында бәяләмәсе алынган. Хәзерге вакытта файдалануга тапшыру актын рәсмиләштерү эшләре бара.

Шәһәр һәм авыл муниципаль берәмлекләренең яңаларын проектлауга һәм гамәлдә булганнарын үзгәртеп коруга карата актуальләштерелгән таләпләр -  "Шәһәр төзелеше. Шәһәр һәм авыл җирлекләрен планлаштыру һәм төзү" (СП 42.13330.2016) кагыйдәләр җыелмасы үз көченә керде.  Бу хакта 6 июльдә Мәскәү урбанистлар форумы кысаларында журналистларга Россия Министры Михаил Мень хәбәр итте.

Бүген MUF 2017 рәсми ачылу тантанасы узды. Форум 2011 елдан инде ел саен үткәрелә. MOSCOW URBAN FORUM —  глобаль мегаполисларның үсеше күренешләренә багышланган эре халыкара конгресс. Чарада Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов,  ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрның урынбасары Владимир Кудряшев,Татарстан Республикасы Президенты ярдәмчесе Наталия Фишман һәм башкалар катнашты.

Җиденче MUF темасы “Агломерацияләр эпохасы. Дөньяның яңа картасы” глобаль мегаполислар үсеше, аларның янындагы территорияләргә йогынтысы һәм глобаль икътисадының агломерациональ үсешенең билгеләү мәгънәсе турында диалог ясый.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: