июль, 2017 ел
җомга

Капиталь ремонттан соң 33-нче урта гомуми белем бирү мәктәбе яңа уку елына әзер, анда 600 дән артык укучы укый. Эшләрнең подрядчысы ҖЧҖ "Медик", бина түбәсен ремонтлады, керү төркеме, канализация, электрик системасы, ашханә вентиляциясе, спорт залы, бәдрәф, ишек-тәрәзәләре алыштырылды. Әйтик, уку йортында үзәк фасад яңартылган, уңайлы пандуслар урнаштырылган. Мәктәп буенда якты булсын өчен коймасы янында өстәмә фонарьлар урнаштырылган. Капиталь ремонт республика программасы финанслау буенча башкарылган.  Ремонт суммасы якынча 52 миллион сум тәшкил иткән.

"Электр белән тәэмин итү" хезмәте өчен түләүләрне тикшерү нәтиҗәләре буенча Бөгелмә ЗТИ инспекторы түбәндәгеләрне ачыклады:  2017 елның гыйнвар аеннан май аена кадәрге чорда "Уютный дом" ИК ҖЧҖ Баулы ш., Ленин урамындагы кайнар һәм салкын су белән тәэмин итүнең насос җиһазланышы булмаган 11 номерлы күпфатирлы йортта торак милекчеләренә гомуми милекне карап тоту максатларында файдаланылган электр энергиясенә түләү хисаплаганда кайнар һәм салкын су белән тәэмин итүнең насос җиһазланышына ия булган күпфатирлы йорт категориясе өчен йортның гомуми ихтыяҗларына тотылган электр белән тәэмин итү коммуналь хезмәтенә билгеләнгән нормативларны кулланган.  11 күпфатирлы йортта түләүләр шул рәвешле хата белән исәпләнгән. Барлык күпфатирлы йортлар буенча күрсәтелгән җитешсезлекне бетерү турында күрсәтмә бирелде. Күрсәтмә нигезендә үткәрелгән исәпләүләр буенча хуҗаларына 73 522 сум кайтарып бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: