ТКХ мәсьәләләре буенча семинар үтте

2017 елның 21 декабре, пәнҗешәмбе

20 декабрь көнне «ПрофСтандарт» уку үзәгендә "Татарстан Республикасының архитектура һәм төзелеш буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя хасил итү идарәсе" дәүләт автоном учреждениесе «Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә Төбәк иҗтимагый контрольлек Үзәге» коммерциячел булмаган партнерлыгы белән берлектә «Торак-коммуналь хезмәтләрен күрсәтү сораулары»дигән темага семинар уздырганнар. Чарада түбәндәге мәсьәләләр каралды:

- 2016 елның 26 декабреннән Россия Федерациясе Хөкүмәтенең №1491 «Иҗтимагый торак контроле башкару тәртибе турында» карар;

- муниципаль торак контроле органнары: бурычлары, функцияләре һәм вәкаләтләре;

- җәмәгать торак инспекторлары социаль-хокукый статусы (хокуклары, бурычлары, җаваплылык). Семинар азагында һәр тыңлаучы сертификат һәм мәгълүмати-методик материал комплекты алды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: