Алексеевск районында торак йортлар, Фельдшер-акушерлык пункты һәм фермалар төзү актив дәвам итә

2016 елның 24 августы, чәршәмбе

Алексеевск районында республика программалары ярдәмендә торак йортлар, Фельдшер-акушерлык пункты, ферма төзелеше актив рәвештә дәвам ителә. Хәзерге вакытта, авария хәлендә булган торакны бетерү һәм "Социаль ипотека" төзелеш программалары гамәлгә ашырыла. ООО "Керамика Маркет", Иркен һәм Мичурин урамнарында урнашкан йортларны төзекләндерү буенча эш алып бара.Александровка авылында "Алексеевск МСО ТАПС", күп функцияле үзәкләр төзү эшен алып бара. Төзелеш һәм торак секторындагы эшләрдән тыш, шулай ук эш алып барыла, капиталь ремонт буенча Биләр "Әкият" балалар бакчасы һәм Алексеевск мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе "Кояшкай". "Левашево бу йомгаклау стадиядә капремонт сельсовета. Ниятем һәм спорт мәйданчыклары төзү Алексеевск һәм Мокрых Курналях.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: