Бүген ТР Төзелеш министрлыгында түбә климат системалары белән таныштылар

2023 елның 12 апреле, чәршәмбе

Бүген ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгында «биналарны җылыту һәм суыту, түшәм климат системаларын кулланып» дигән темага конференция булды. Чараны ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илшат Гыймаев үткәрде.

Конференциядә биналарны җылыту һәм суытуның түшәм системасы белән таныштылар, аның төп характеристикалары - эшнең тавышсызлыгы, җылытуның тигезлеге, җылыту өчен акчаны экономияләү.

2023 елда республиканың төзелеш тармагы үсешенең төп драйверы булып хосусый торак төзелеше тора аңа гомуми планның 71% туры килә. Төзелеш министры урынбасары сүзләренчә, Татарстанның минераль-чимал базасы һәм төзелеш индустриясенең үсеш алган тармагы бүгенге көндә традицион һәм инновацион материалларның киң спектрын чыгарырга мөмкинлек бирә.

Чарада заказчы хезмәтләре, төзелеш һәм проект оешмалары, министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: