май, 2016 ел
пәнҗешәмбе

2016 елнын 8 июненьдә "Ничек коммуникаль энергетикада инвестицион зыяннарны әзәйтергә" дигән темага он-лайн видеосеминар узачак.

Казан Дәүләт Ахитектура-Төзелеш Университында Татарстан Республикасының муниципаль берәмлекләре өчен гамәлгә ашырыла торган төзекләндерү проектлары кысаларында очрашу узды.

Бүген Зәй районы Сәвәләй авылында республика программасы буенча төзелгән заманча универсаль спорт мәйданчыгы ачылды. Әлеге зур бүләк сәвәләйлеләргә район авыллары арасында беренчеләрдән булып ирештерелде.

Бигеш авылы җирлегенә караган авыллар социаль объектларга байый бара: узган ел Түбән Лоҗыда фельдшер-акушерлык пункты ачылса, быел “Авыл клублары” Президент программасы кысаларында пилот проекты буенча яңа клуб сафка басты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: