июль, 2017 ел
дүшәмбе

ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалыгы урынбасары Илшат Гимаев Казанда "Салават Күпере" микрорайонын йөреп чыкты.Министрлыгы хәбәр итә: "10-2, 12-1, 12-5 номерлы йортларда  фасад эшләре алып барыла, идән стяжкасы, маляр һәм плитка салу эшләре, линолеум җәю, обой ябыштыру, ишекләр урнаштыру, су белән тәэмин итү һәм ташландык суларны агызу системасын куелышу, электромонтаж эшләре, аз токлы системаларын монтажлау, төзекләндерү бара. 10-7 номерлы йортта ТР ДТКИ йомгаклау тикшерүе алып барыла, 11-4 номерлысында, Татарстан Республикасы дәүләт төзелеш күзәтчелеге тикшерүенә бирү өчен, башкарма техник документларны формалаштыру бара.

2017 елның беренче ярты елында Татарстан Республикасы Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе тарафыннан төзелгән, үзгәртеп корылган капиталь төзелеш объектларының техник регламентларның һәм бүтән норматив хокукый актларның һәм проект документларының таләпләренә, шул исәптән капиталь төзелеш объектының энергетика ягыннан нәтиҗәле булу таләпләренә һәм кулланыла торган энергетика ресурсларын исәпкә алу җайланмалары белән тәэмин ителү таләпләренә җавап бирүе турында 117 ярашлылык бәяләмәсе бирелде.

Белгечләр тарафыннан төзелә торган объектларда 1975 тикшерү үткәрелде. Бүгенге көндә Инспекция республика территориясендә төзелә һәм үзгәртеп корыла торган 1028 объектта күзәтчелек эшен гамәлгә ашыра.

Татарстан Республикасы Яшел Үзән муниципаль районы Башкарма комитеты Яшел Үзән шәһәрендә Шустов урамында 110 фатирлы торак йортны файдалануга тапшыру буенча 2017 елның 14.07 көненнән 16-519-53-2017 номерлы рөхсәт биргән, анда өлешләп төзүдә катнашучылардан тыш, "Социаль ипотека", авария хәлендәге торак фондыннан күчерү программалары катнашучылары, һәм, шулай ук Бөек Ватан Сугышы ветераннары фатир алды.

Әлмәт зонасы торак инспекциясенә Әлмәт шәһәренең Нефтьчеләр урамы буенча 39 номерлы торак йортта яшәүчедән фатирда электр белән тәэмин итүне туктатуга карата мөрәҗәгать килде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: