2017 елда Татарстанда 30 дан артык яңа авыл клублары барлыкка киләчәк

2017 елның 22 марты, чәршәмбе

2017 елда Татарстанда 31 яңа авыл клубы барлыкка киләчәк. Бу объектларын төзелешенә республика бюджетыннан 274,9 млн. сум бүлеп бирелгән. 2012 елда ТРда мәдәни җәмәгать үзәкләре төзү буенча "Авыл клублары" программасы кабул ителгән иде. Бу хакта бүген «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында узган матбугат конференциясендә Татарстанның төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалыгы министры урынбасары Илшат Гыймаев җиткерде. Проектны тормышка ашырган дүрт ел эчендә, республикада 226 авыл клублары төзелеп беткән һәм файдалануга тапшырылды. Татарстан бюджетыннан 2,3 млн сум тулай финанс белән 40 мең урынлык төзелгән. Проектның максаты – муниципаль берәмлекләрдә тормыш дәрәҗәсен югары тәэмин итү, авылда беренче чиратта. Хәзерге вакытта сигез объектта әзерлек эшләре бара, 14 объектта җайланма нигез салу бара, алты объектта диварлар салынуы алып барыла, һәм өч объектта – түбә урнаштыруы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: