Марат Айзатуллин бетон һәм тимер-бетон эшләнмәләре җитештерүчеләр белән очрашты

2021 елның 24 марты, чәршәмбе

Татарстанның Төзелеш министрлыгы башлыгы Марат Айзатуллин төзелеш материаллары җитештерү тармагы вәкилләре белән киңәшмәләр сериясен дәвам итә. Элегрәк төзелеш кирпеч базарындагы агымдагы вәзгыять турында фикер алышканнар иде. Утырышта билгеләп үтелгәнчә, соңгы биш елда республикада товар бетон һәм эретмә җитештерү куәтләренең шактый үсеш тенденциясе күзәтелә – 3,5 млн кубометрдан 4,8 млн кубометрга кадәр. Бу монолит, монолит-каркас төзелеше һәм башка бетон технологияләр үсешенә бәйле. Моннан тыш, республика программаларын гамәлгә ашыру һәм федераль ярдәм чаралары 2020 нче елны югалтуларсыз кичерергә мөмкинлек бирде - тармак предприятиеләрен, эш урыннарын саклап калырга һәм продукция чыгаруны арттырырга. 2016 елдан тимер-бетон эшләнмәләр буенча үсеш-16%, бетон буенча 11% тәшкил итте. Шулай ук соңгы елларда тармак предприятиеләренең төп саны төп технологик линияләрне алыштыру белән комплекслы модернизация үткәрделәр. Киңәшмәдә Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илшат Гимаев, Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ идарәсе башлыгы урынбасары Дамир Бикмөхәммәтов, республика Транспорт министрлыгы, муниципалитетлар, шулай ук тимер-бетон эшләнмәләр, товар бетоны һәм эретмә җитештерүчеләр вәкилләре катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: