МХО сугышчылары Татарстанның төзелеш комплексыннан яңа УАЗ автомобиле алдылар

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Биектау районыннан МХОда катнашучылар ТР Төзелеш, архитектура һәм торак – коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы төзелеш комплексы вәкилләреннән УАЗ – легендар «буханка» автомобилен алдылар.

Автомобиль хәзер Херсон юнәлешендә МХО зонасында хәрби бурычларны үтәүче сугышчыларга тапшырыла. Ачкычларны махсус операциядә катнашучыларның берсе алды, ул хәзер Татарстанның Биектау районында ял итә. Сугышчы республиканың төзелеш комплексы вәкилләренә рәхмәт белдерде.

Бу УАЗ моделе - төрле максатлар өчен кулланыла торган универсаль транспорт төре. «Буханка» автомобиле төрле шартларда, шул исәптән уңайсыз юлларда да яхшы маневрлар ясый алуы белән дә дан тота. Машинаны ничек кулланырга икәнен махсус операциядә катнашучылар хәл итәчәк.

ТР Биектау муниципаль районы башлыгы Равил Хисаметдинов республиканың төзелеш комплексына махсус операциядә катнашучыларга ярдәм иткәне өчен рәхмәт белдерде.

«Хәзер, беркайчан да булмаганча, махсус операциядә катнашучыларга ярдәм итү мөһим. Һәм мин ышанам, яңа автомобиль безнең балаларга төрле бурычларны үтәгәндә файдалы булачак. Төзүчеләребезгә ярдәмнәре өчен рәхмәт», - диде Хисаметдинов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: