Марат Айзатуллин «ТР Төзүчеләр берлеге»нең йомгаклау җыелышында катнашты

2024 елның 23 апреле, сишәмбе

Кичә Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин һәм Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин катнашында «Татарстан Республикасы Төзүчеләр берлеге» АСРОның ХV еллык хисап-сайлау гомуми җыелышы узды.

Ассоциациянең эше турындагы хисап белән аның президенты Рамил Гафиятуллин чыгыш ясады, эш нәтиҗәләре, төзелеш өлкәсендә белгечләрнең формалашкан илкүләм реестр турында сөйләде. Ассоциация төзелеш оешмалары, Татарстан Төзелеш министрлыгы белән берлектә хезмәт иминлеген саклау өлкәсендә уртак эшчәнлек белән шөгыльләнә, бу хакта спикер докладында да әйтелде.

Ачык тавыш бирү барышында гомуми җыелыш Ассоциациянең 2023 елгы эшчәнлеге турында хисапны, Ассоциациянең 2023 елгы бухгалтерлык хисабын һәм 2024 елга керемнәр һәм чыгымнар сметасын раслады. Ассоциациянең эчке документларына үзгәрешләр кертү өчен тавыш бирү узды. Чараның тәнәфесендә яшерен тавыш бирү юлы белән Коллегия рәисе Ринат Батталов яңа срокка сайлана.

Чарада 757 төзелеш оешмасы җитәкчеләре һәм вәкилләре катнашты. Шулай ук төзүчеләр һәм хөрмәтле кунаклар 2008 елдан 2023 елга кадәр бердәмлек белән җитәкчелек иткән Рим Халитовны бер минут тынлык белән искә алдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: