март, 2017 ел
чәршәмбе

Татарстанның Төзелеш министрлыгында, ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Айрат Гатиятов һәм Чиләбе өлкәсе икътисади үсеш министры Сергей Смольников белән тәҗрибә уртаклашу буенча очрашу узды.

Гомум йорт ихтыяҗлары (ГЙИ) буенча югары исәпләү өчен идарәче оешмалар штрафка тартылачак. Бу хакта “Татар-информ” мәгълүмат агентлыгы үткәргән матбугат конференциясендә ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрының беренче урынбасары Алексей Фролов белдерде.

2017 елда Татарстанда 31 яңа авыл клубы барлыкка киләчәк. Бу объектларын төзелешенә республика бюджетыннан 274,9 млн. сум бүлеп бирелгән. 2012 елда ТРда мәдәни җәмәгать үзәкләре төзү буенча "Авыл клублары" программасы кабул ителгән иде. Бу хакта бүген «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында узган матбугат конференциясендә Татарстанның төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалыгы министры урынбасары Илшат Гыймаев җиткерде.

РФ Президенты 2016 елның  16 май көне үткәрелгән социаль-икътисади үсеш максатчан күрсәткечләрен мониторинглау буенча Комиссия Утырышында билгеләнгән Россия Федерациясе халкынына региональ һәм муниципаль идарә органнарының төзелеш, шәһәр төзелеше һәм торак-коммуналь хуҗалык өлкәләрендә эшләре турында  тулы мәгълүмат бирү максатына таянып ачык мәгълүмат агентлыгы "Россия Яңалыклары" һәм"Россиянең икътисади сәясәте" журналы редакциясе РФ стратегик проектлары һәм субъектларының программалары буенча "Россия һәм төбәкләре" исемендәге җыелма яңалык күзәтү формалаштыра.

Татарстанда быел 11 яңа чаңгы базасы барлыкка киләчәк. Модульле базалар төзүгә 66 млн сум акча тотылачак – һәркайсына 6шар млн. Бу хакта бүген «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында узган матбугат конференциясендә Татарстанның төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалыгы министры урынбасары Илшат Гыймаев җиткерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: