ТР ГИСОГДда социаль әһәмияткә ия булган муниципаль хезмәтләр буенча 2 285 гариза эшкәртелгән

2023 елның 27 марты, дүшәмбе

Татарстан Республикасының шәһәр төзелеше эшчәнлеген тәэмин итү дәүләт мәгълүмат системасында бу елның гыйнвар-март айларында социаль әһәмиятле муниципаль хезмәтләр буенча 2 285 гариза эшкәртелгән.

Марат Айзатуллин ТР Хөкүмәте Йортында узган атналык киңәшмәдә сөйләгәнчә, кагыйдә буларак, бу хосусый торак төзелеше объектын яки бакча йортын төзү яисә реконструкцияләү турында хәбәрнамәләр бирү, төзелешкә һәм файдалануга тапшыруга рөхсәт бирү, җир кишәрлегенең шәһәр төзелеше планын бирү. Шулай ук бу мәгълүматларга рөхсәтләр һәм хәбәрләр төзелгән адресны бирү, үзгәртү, гамәлдән чыгару керә.

Муниципаль районнарда шәһәр төзелеше эшчәнлеген тәэмин итүнең дәүләт мәгълүмати системасында эш республиканың 22 нче районнары буенча кулланучылар эшенең мәгълүмати системада активлыгы үзгәрмәде.

Системаның 21 районында кулланучылар актив эшли, әмма мәгълүматны алып бару сыйфатын яхшыртырга кирәк. (Азнакай, Алексеевск, Апас, Арча, Әтнә, Баулы, Бөгелмә, Буа, Чүпрәле, Кайбыч, Кукмара, Лаеш, Лениногорск, Мөслим, Балык Бистәсе, Саба, Сарман, Тәтеш, Теләче, Чистай, Ютазы районнары).

Республиканың район башлыкларына мөрәҗәгать итеп, Марат Айзатуллин Питрәч районы тәҗрибәсен кулланырга тәкъдим итте, ул системада активлык һәм социаль әһәмиятле хезмәтләр буенча мәгълүматларны алып бару сыйфаты буенча лидер булып кала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: